İlköğretim mutlaka insanlığın ve medeniyetin gerektirdiği ilmi versin, o kadar pratik bir şekilde versin ki, çocuk aç kalmaya mahkûm olmadığına emin olsun.M.K.ATATÜRK

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavları ve Etüt Çalışmaları

TEOG HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Okulumuzda; öğrencilerimizin, hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla ulusal merkezi sınavlara yönelik çalışmalar büyük bir öneme sahiptir.

5.sınıflarda yoğunlaştırılmış Yabancı Dil programının yanı sıra Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri de haftalık programda yer almaktadır. Bunun yanı sıra hafta 2 ders saati ikinci yabancı dil Almanca öğretilmekte, Resim, Müzik, Beden Eğitimi ve Rehberlik dersleri ile de öğrencilerin temel eğitim ve öğretimleri desteklenmektedir. Öğrenci tarafından seçilen haftalık iki ders saati olan kulüp çalışmaları ile de bireysel gelişim, sosyalleşme becerilerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır. Farklı yayıncılıklar tarafından uygulanan deneme sınavları ile öğrencilerin merkezi sınavlara hazırlık aşamasında test çözme, sınav deneyimi kazanmaları hedeflenmektedir.
5, 6 ve 7. sınıfta öğrencilerin ortaöğretimde temel olacak bilgileri kazanmaları sağlanırken, merkezi sınavlarda başarılı olmaları için de gerekli bilinçlendirme çalışmaları ve her yıl farklı  yayıncılıklar tarafından hazırlanan 12 adet TEOG deneme sınavı uygulanmaktadır.

6 ve 7.sınıfta haftalık ders programında; Matematik, Fen Bilimleri ve Türkçe derslerinde haftada 7 ders saati, İngilizce 9 ders saati, Sosyal Bilgiler 5 ders saati, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1 ders saati olarak uygulanmaktadır.

Okulumuzda uygulanan koçluk sistemi ile öğrencilerin ders çalışma alışkanlıkları kazanmaları için haftalık soru hedefi verilir,  veli ile durum değerlendirmesi yapılarak öğrencinin her yönden takibi yapılmaktadır.

TEOG HOMOJEN SINIF yapıları 8.Sınıfta oluşturulur ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre eksiklerini giderici – tamamlayıcı çalışmalar yapılır. Her sınıfın ihtiyaçlarına göre temel konu anlatımları, pekiştirici soru çözümleri uygulanır.

8.Sınıf öğrencilerinin tamamı Ağustos ayının 2.haftasından itibaren hafta içi 5 gün yapılan TEOG hazırlık kurslarına gelmekte, günde 5 saatlik bir program görmektedir. Okulun açılışıyla birlikte bu kurslarımız cumartesi günü sürdürülmektedir. Bunun yanı sıra 26 adet deneme sınavı yapılmaktadır. Öğrencilerin okuldaki deneme sınavı sonuçları incelenmekte, bu değerlendirmeler sonucunda her öğrenci için, ihtiyaçları doğrultusunda destekleyici çalışmalar bireysel olarak da yapılmaktadır.

 

REHBERLİK BİRİMİ TARAFINDAN

  • Sınav sisteminin tanıtılması,
  • Öğrenci başarı gelişimlerinin izlenmesi ve desteklenmesi,
  • Motivasyon Toplantıları,
  • Okul yönetimi – Rehberlik Birimi – Ders öğretmenlerinden oluşan TEOG Hazırlık Komisyon Çalışmaları,
  • Deneme sınavlarına yönelik ders çalışma stratejilerinin oluşturulması,
  • Sınav kaygısıyla baş etme çalışmaları,
  • Evdeki soru çözümlerinin takip edilmesi,
  • Ortaöğretim tercihleri bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Eğitim öğretim yılı başında velilere bu çalışmalar hakkında bilgi verilmekte, deneme sınavlarının sonuçlarını Öğrenci Otomasyon Sisteminden takip edebilecekleri duyurulmaktadır.

2015-2016 Eğitim Döneminde;

8.sınıf öğrencileriyle Ağustos ayı yoğun dönemden başlayarak Nisan ayının sonuna kadar 30 hafta program içi toplam 1260 ders saati ve program dışı 212 toplam 1472 ders saati ile TEOG hazırlık çalışmaları yapılır.

TEOG

Web Tasarım : Web Ajans Net