Müdürümüzden Mesaj

2017- 2018 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINA GİRERKEN

OKUL MÜDÜRÜMÜZÜN  MESAJI

Türkiye ve İstanbul’da özel Türk okulculuğunun öncülerinden olan ve 32 yıllık geçmişiyle  Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyete gönülden bağlı olan Özel  Anakent Ortaokulunun müdürü olarak sizlere seslenmekten mutluluk duyuyorum.

Özel Anakent Ortaokulu yönetimi ve öğretmenleri olarak, öğrencilerimizin potansiyellerini  en iyi şekilde sergileyebilecekleri  bir eğitim atmosferini  yaratmayı hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerimizin açık fikirli, dengeli, topluma duyarlı ve eleştirel düşünebilen, yüreği  Atatürk ve insanlık sevgisiyle dopdolu  bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin okulumuzun verdiği eğitimden ve programlardan yararlanarak iyi bir yurttaş ve aynı zamanda daha huzurlu bir ülke ve dünya için çaba sarf eden bireyler olacağına inanıyoruz.

Ortaokulumuza kayıt olan 5. sınıf öğrencilerine haftada 18 saat yoğunlaştırılmış yabancı dil programı uyguluyoruz. Ara sınıflarımızda da arttırılmış yabancı dil saatleriyle öğrencilerimize en az bir yabancı dili konuşup anlayabilecekleri şekilde, ikinci yabancı dili de kendilerini ifade edebilecek seviyede öğretiyoruz. 6, 7 ve 8.sınıflarımızda ise mevcut öğretim programlarıyla birlikte liseye giriş merkezi sınavları için hazırladığımız özel programlarla ve seçilmiş uzman kadromuzla LİSELERE GİRİŞ çalışmalarını sürdürüp, öğrencilerimizi en çok istedikleri  ortaöğretim programlarına yerleştiriyoruz.

Anakent Ortaokulu  web sayfası bizim için önemli bir iletişim aracı olduğundan, öğrencilerimizi ve velilerimizi  web sayfamızdan aktivitelerimizi ve çalışmalarımızı takip etmeye davet ediyorum. Web sayfamızı  ziyaret eden diğer misafirlerin de 1986 yılından itibaren bilgili ve bilinçli bireyler yetiştiren Özel Anakent Ortaokulunu ve sunduğu öğrenci merkezli eğitim olanaklarını daha yakından tanıma fırsatı bulacaklarını umuyorum.

Saygılarımla

Cahit OKATAN

Özel Anakent Ortaokulu  Müdürü

Web Tasarım : Web Ajans Net