Türkçe

Türkçe derslerinde çalışmalarımızın amacı; çocuklarımızın kendilerini ve dünyayı anlamada doğru adımlar atmalarını sağlamak, sahip oldukları dilin güzelliğini ve olanaklarını keşfetmelerine yardımcı olmak ve geleceklerinde kendilerini de en yetkin biçimde tanıtmalarına katkıda bulunmaktır.

Sürekli okuma alışkanlığı yoluyla bilgisini, herhangi bir konuya merakını artırmak ve kültürünü geliştirmek için öğrencilerimize her ay bir kitap okutmaktayız. Okudukları kitapları sunum, ödev ya da mini sınavlarla değerlendirmekteyiz.

Türk ve dünya eserlerinden örnekler yoluyla ulusal, evrensel, ahlaki ve estetik değerleri tanıtmak amacıyla sınıflarda örnekler sunulmaktadır. Okunan eserler üzerinde kişisel yorum yapabilme yeteneğini geliştirmek çabasındayız. Bu çalışmalarla hedefimiz öğrencilerimizin kişisel zevklerini geliştirirken iyiyi, doğruyu, güzeli seçebilmelerini sağlamaktır.

Türkçe derslerinde öğrencilerimizde  geliştirmeye çalıştığımız yazılı ve sözlü anlatım çalışmalarıyla topluluk karşısında kendilerini doğru ve eksiksiz ifade edebilmelerine yönelik eğitim etkinlikleri, şiir dinletisi, şiir okuma, münazara  ve kompozisyon yarışmalarına yer verilmektedir. Ayrıca okullar arası düzenlenen kompozisyon, şiir, öykü yazma yarışmalarına öğrencilerimiz teşvik edilip öğrencilerimizin bu yarışmalara katılmaları sağlanmaktadır.

Çocuk edebiyatı yazarlarımızla söyleşi programları düzenlemekte ve kitap etkinlikleriyle öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını geliştirmekteyiz.

Öğrencilerimizin ortaöğretim kurumlarına geçiş sınavlarında başarılı olabilmeleri için sınavın niteliğine göre testler, ödevler ve çalışma kâğıtları verilmektedir.

Türkçe derslerini bir bilgi dersi olmaktan çok, bir ifade ve beceri dersi olarak görmekte, bu doğrultuda durağan değil, dinamik bir eğitim anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Web Tasarım : Web Ajans Net