Beden Eğitimi

 

Beden Eğitimi zümresi olarak amacımız; öğrencilerimizin yeteneklerini belirleyerek belirli bir spora yönlendirmek aynı zamanda da sporun ruh ve beden sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini görme olanağını sağlamaktır.

Spor, öğrencilerimize kendini ifade edebilme, özgüven kazanma, toplumsal ilişkiler konusunda daha verimli olabilme olanağı sağlar.

Beden Eğitimi derslerimizde müfredat gereği bütün branşlar hakkındaki genel bilgilerin yanı sıra ilk yardım, sporcu sakatlıkları ve beslenme ile ilgili bilgiler de verilmektedir.

Zümremiz basketbol, voleybol, futbol, tenis, yüzme, jimnastik ve modern dans branşlarında kulüp çalışmaları yapmaktadır. Voleybol, basketbol, futbol, yüzme branşlarında okullar arası yarışmalara katılacak takımlar oluşturmaktadır. Milli bayramlarda ve önemli günlerin yıl dönümlerinde sportif karşılaşmalar düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizi ders stresinden biraz olsun uzaklaştırmak, onlara kazanma ve kaybetme duygusunu öğretmek amacıyla sınıflar arası basketbol, futbol ve voleybol branşlarında  müsabakalar düzenlemekteyiz. Başarılı olan sınıflardaki  öğrencilerimize kupa, madalya veya başarı belgesi vermekteyiz.

 

Web Tasarım : Web Ajans Net