Proje Çalışmalarımız

Öğrencilerimizin yapıcı, yaratıcı, eleştirici düşünme yeteneği ve rapor yazabilme becerisi kazanabilmeleri için proje çalışmalarının gerekliliği kaçınılmazdır.

Öğrencilerimizi yurt içi ve yurt dışı proje yarışmalarına katılmaları için yönlendirioruz. Volvo, Tubitak, Semep, Comenius bunlardan bazılarıdır.

2013-2014 Öğretim Yılında Arel Aktif Deney Yarışmasında;

Altıncısı yapılan İstanbul ili liseler arası Aktif deney yarışmasına, 11. Sınıflar fizik dalında, 10.sınıflar Biyoloji dalında ve 9. Sınıflar Kimya dalında katılmışlardır. Yarışma sonucunda 11.sınıflar adına katılan Barışcan AKKAYA, Yasemin EKİNCİ ve Derya DİLAVER Fizik dalında ikinci olmuşlardır. 10.sınıflar adına katılan Onat ERDEN, Zehra ÖZKAN ve Berrak KAVLAKOĞLU  Biyoloji dalında birinci olmuşlardır. 9.sınflar adına katılan Çisil ONUKAR, Kaan ARPACI ve Gözde BAYAR okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizin sınıf bazında verilen deneylerin hazırlanması ve sunumunda gösterdikleri başarı takdire değerdir. Yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

arel

2013- 2014 Öğretim Yılında Unesco-Semep Projesinde 

Öğrencilerimiz ile birlikte 29 mart cumartesi günü SEMEP afiş günlerine katıldık.  Öğrencilerimiz günün sonunda sertifikalarını aldılar.

9.sınıflardan Cantuan Yıldız, N.Efe TIĞLI ve Çisil Onukar afiş hazırlama da ,

Gözde Bayar, Kaan ARPACI ve Selin ULUSOY suyun geri dönüşümü ile ilgili proje yapımında

“En iyi Deneysel Sunum” ödülü almışlardır.

semep

 

Web Tasarım : Web Ajans Net