Müdürümüzden Mesaj

2017- 2018 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINA GİRERKEN

OKUL MÜDÜRÜMÜZÜN MESAJI

Türkiye ve İstanbul’da özel Türk okulculuğunun öncülerinden olan ve 32 yıllık geçmişiyle Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyete gönülden bağlı olan Özel Anakent Kolejinin müdürü olarak sizlere seslenmekten mutluluk duyuyorum.

Özel Anakent Koleji yönetimi ve öğretmenleri olarak, öğrencilerimizin potansiyellerini en iyi şekilde sergileyebilecekleri bir eğitim atmosferi yaratmayı hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerimizin açık fikirli, dengeli, topluma duyarlı ve eleştirel düşünebilen, yüreği Atatürk ve insanlık sevgisiyle dopdolu bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin okulumuzun verdiği eğitimden ve programlardan yararlanarak iyi bir yurttaş ve aynı zamanda daha huzurlu bir ülke ve dünya için çaba sarf eden bireyler olacağına inanıyoruz.

Lisemizde okuma hakkı kazanan öğrenciler hazırlık sınıfı ve 9. sınıftan itibaren yoğun bir programla çok iyi derecede İngilizce dil eğitimi alıyorlar. Bu sayede öğrencilerimize en az bir yabancı dili konuşup anlayabilecekleri şekilde, ikinci yabancı dili de kendilerini ifade edebilecek seviyede öğretiyoruz. 10, 11 ve 12.sınıflarımızda ise TYT-AYT merkezi sınavları için hazırladığımız özel programlarla ve seçilmiş uzman kadromuzla ÜNİVERSİTE HAZIRLIK çalışmalarını sürdürüp öğrencilerimizi en çok istedikleri yüksek öğretim programlarına yerleştiriyoruz.

Anakent Koleji web sayfası bizim için önemli bir iletişim aracı olduğundan, öğrencilerimizi ve velilerimizi web sayfamızdan aktivitelerimizi ve çalışmalarımızı takip etmeye davet ediyorum. Web sayfamızı ziyaret eden diğer misafirlerin de 1986 yılından itibaren bilgili ve bilinçli bireyler yetiştiren Özel Anakent Kolejini ve sunduğu öğrenci merkezli eğitim olanaklarını daha yakından tanıma fırsatı bulacaklarını umuyorum.

Saygılarımla

Cahit OKATAN

Özel Anakent Koleji Müdürü

Web Tasarım : Web Ajans Net