Uygulamalı Dersler Zümresi

Beden Eğitimi

Türkiye’ de ve İstanbul’ da almış olduğu sportif derecelerle ülkemizin önde gelen kolejlerinden olan okulumuz “Akademik ve Sportif Vizyonu” ile Beden Eğitimi derslerinde ; yeniliklere açık, gündemi takip eden, branşlarında akademik kariyerleri yüksek eğitimcileri ile öğrencilerini; özgüveni yüksek, liderlik ruhu gelişmiş, karar verebilen, takım olgusunu yaşama taşıyabilen kişiler olarak yetiştirmektedir.

Anakent Okullarında öğrenciler, yıl içindeki Beden Eğitimi derslerinin yanında, kış spor okulu, yaz spor okulu ve okullar arası il-ilçe müsabakalarına hazırlanırken almış oldukları antrenman eğitimiyle becerilerini geliştirmekte ve sergilemektedirler.

Basketbolda bu başarılar il düzeyini aşmış ve Türkiye Şampiyonası için final müsabakalarına kadar ilerleyen yolda çeşitli illerde yapılan turnuvalarda mücadele edilmektedir.

Türkiye Şampiyonasına katılabilmek için İstanbul’ da ilk 5 (beş) içine girmek zorunda olan takımımız; bir kez İstanbul 2.’ Liği, 4 kez İstanbul 3.’ lüğü ilefinal gruplarına gitmeye hak kazanmıştır.

Ayrıca Okulumuz; futbol, voleybol, atletizm, masa tenisi ve halk oyunları branşlarında il-ilçe düzeyinde okullar arası yarışmalara katılmaktadır. Bu yarışmalarda çeşitli dereceler alınmıştır.

Branşlarında başarılı olan sporcu öğrenciler; kulüpleriyle işbirliği yapılarak, aktif sporculuk yaşamları ile eğitimlerinin aksamadan yürütülmesi için desteklenerek yönlendirilmektedirler.

Vizyonu geniş bir spor kültürüne sahip olan okulumuzda beden eğitimi ve spor derslerinde , başarılı sporcu öğrencilerimize, ilkelerimizden ödün vermeden,  her zaman çalışma olanağı sağlamaktayız.

Tüm öğrencilerimize başarılı bir spor geleceği dileriz.

 

Web Tasarım : Web Ajans Net