İlköğretim mutlaka insanlığın ve medeniyetin gerektirdiği ilmi versin, o kadar pratik bir şekilde versin ki, çocuk aç kalmaya mahkûm olmadığına emin olsun.M.K.ATATÜRK

Lise

LİSE MÜDÜRÜMÜZDEN

SAYIN ANNE VE BABALAR,

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER,

Lise eğitimi, kapsamlı bir yabancı dil eğitimiyle, öğrencilere akademik olarak donanım kazandırırken sosyal iletişim ve analitik düşünme becerilerini de geliştirerek, onları yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelere hazırlayacak önemli aşamalardan birisidir. O nedenle lise tercihi öğrencilerin ilerde okumayı hedeflediği seçkin üniversiteler için oldukça önemlidir.

Anakent Koleji sahip olduğu güçlü akademik kadrosu ve 30 yıla yakın eşsiz mirasıyla köklü eğitim geleneğiyle İstanbul’daki özel Türk okulculuğunun ilklerinden ve öncülerinden olmayı gururla sürdürmektedir. Sunduğumuz ulusal öğretim programları ile öğrencilerimizin akademik ve sosyal konularda elde ettiği başarılar her geçen yıl artmakta ve bizleri öğrencilerimiz için daha fazla çalışmaya motive etmektedir.

Özellikle 2013 – 2014 eğitim-öğretim yılı mezunlarımızın Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) elde ettikleri yüzde yüze yakın başarının 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılında da artarak devam etmesi için gerekli akademik planlamayı oluşturduk.

Değerli anne, babalar ve sevgili öğrenciler; 20. yüzyıl boyunca uygulanan okul ve öğrenme modellerinin 21. yüzyılın başlamasıyla ciddi bir dönüşüm geçirdiği bilinmektedir. Eskiden tüm bireylere standartlaştırılmış ortalama bir eğitim verilirken, 21. yüzyılla birlikte artık her bireyin erken yaştan itibaren yeteneklerine göre farklı bir eğitime ulaşması amaç olarak belirlenmiştir. Yeni eğitim artık bireyselleşmiş, kişileştirilmiştir.

Anakent Koleji olarak; “ BUTİK OKUL “ olma özelliğimizle bu yeni eğitim anlayışına yatkın olduğumuzu ayrıca “ YARATICI DÜŞÜNME “ , “ MESLEKİ YÖNLENDİRME “ ( gözleme dayalı staj ) gibi konularda daha farklı bir bakış ve uygulama içinde olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Özel Anakent Kolejinin bir parçası olacak, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, yüreği insanlık, yurt ve Atatürk sevgisiyle dopdolu gençlere kapımızı açmak ve onları bu değerlerle yetiştirmek her zaman öncelikli hedefimiz olmuştur. En büyük dileğimiz öğrencilerimizin okulumuzda elde ettikleri akademik çalışma ve deneyimlerinin yaşamlarında hayat bulmasıdır.

Sevgi ve saygılarımla…

 

 

01.08.2014

Cahit OKATAN

Okul Müdürü

 

 

Web Tasarım : Web Ajans Net