Bilişim Teknolojileri

Amacımız, bilgiye ulaşma, problem çözme, bilginin işlenmesi ve sunum becerilerini bütün öğrencilere kazandırmak ve onlara günlük hayatta bilgi teknolojisi araçlarını nasıl kullanacaklarını öğreterek, teknolojinin yaşamımızın her alanına girdiği çağdaş dünyada öğrencilerimizi bilgisayar konusunda en iyi seviyeye getirmektir.

Bilgisayarlar; çağdaş dünyadaki insanların niteliğini olumlu yönde etkilemektedir. Öğrenciler için de ; derslerde dikkatini toplayan, yaratıcılığı ve başarıyı arttıran, dersleri ilginç yapan önemli bir eğitim aracıdır.

BDE (Bilgisayar Destekli Eğitim) denildiğinde  “Bilgisayar teknolojisinin eğitimde kullanılması” anlaşılmaktadır. Önemli bir nokta da, bilgisayar yönetimli eğitimin gücünü ve verimini öğrencilerle paylaşmaktır.

Okulumuzda bilgisayar eğitimi, bilgisayar destekli eğitim(BDE) ve bilgisayar dersleri olarak, yaş ve sınıflara göre planlı bir şekilde uygulanmaktadır.

Öğrencilerimiz; Anaokulu’ndan başlayarak Lise yıllarında da devam eden bilgisayar dersleri ile bilgisayarı aktif olarak kullanırlar. Eğitimde bilgisayar kullanmak, öğrencinin bilgisayar teknolojisiyle bütünleşmesini sağlamaktadır.

Web Tasarım : Web Ajans Net