İlköğretim mutlaka insanlığın ve medeniyetin gerektirdiği ilmi versin, o kadar pratik bir şekilde versin ki, çocuk aç kalmaya mahkûm olmadığına emin olsun.M.K.ATATÜRK

Beden Eğitimi

Beden Eğitimi zümresi olarak amacımız öğrencilerimizin yeteneklerini belirleyerek belirli bir spora yönlendirmek, aynı zamanda da sporun ruh ve beden sağlığı üzerindeki  olumlu etkilerini görme olanağını sağlamaktır.

Spor, öğrencilerimize kendini ifade edebilme, özgüven kazanma, toplumsal ilişkiler konusunda daha verimli olabilme olanağı sağlar.

Beden Eğitimi derslerimizde müfredat gereği bütün branşlar hakkındaki genel bilgilerin yanı sıra, ilk yardım, sporcu sakatlıkları ve beslenme ile ilgili bilgiler de verilmektedir.

Zümremiz basketbol, voleybol, futbol, tenis, yüzme, jimnastik ve modern dans branşlarında kulüp çalışmaları yapmaktadır. Ayrıca voleybol, basketbol, futbol, yüzme branşlarında okullar arası yarışmalara katılacak takımlar oluşturmaktadır.

Sporda başarıya ulaşmak için küçük yaşlarda eğitime başlanması gerektiği düşüncesinden hareket ederek, çalışmalarımızı Okul Müdürlüğümüzün de desteğiyle Anaokulu düzeyinde de başlatmış bulunmaktayız.

 

Web Tasarım : Web Ajans Net