Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. M.K.ATATÜRK

Değerler Eğitimi

DEĞERLER EĞİTİMİ MART 2015

Değerler Eğitimi Ocak-Şubat 2015

Değerler Eğitimi Aralık 2014

Değerler Eğitimi Kasım 2014

Şişli bilim merkezini ziyaret ettik. Burada günümüzden hayvanları inceledik, fosil ağacı gördük, çeşitli deneyler yaptık. Çevremizin korunması ile ilgili çeşitli bilgiler aldık.

şişlibilim (3)

şişlibilim (4)

şişlibilim

şişlibilim (1)

şişlibilim (2)

Havanın kirliliği ve havadaki tozların etkilerin görmek amacı ile bir deney yaptık. Hazırladığımız tabaklarda hava kirliliğini gözlemledik.

havakirliliğ (1)

havakirliliğ

Çevre temizliği, çöplerin ayrıştırılması ve çevrenin korunması konularını içeren bir çizgi film izledik. Ardından önce soru-cevaplar ile filmi değerlendirdik ve çevre temizliği hakkında sohbet ettik.

 

cevre film (1)

cevre film

Çevremizde neler var? İnceleme çalışması yaptık. İlk olarak sınıfımızda çevremizde neler olduğu hakkında sohbet ettik ve çevremizde görebileceğimiz şeylerin resimlerini çizerek bir liste oluşturduk. Daha sonra okul bahçemizde çevremizi inceledik ve gördüklerimiz ile listemizdeki resimleri karşılaştırdık. Çevremizde neler olduğunun farkına vardık.

Çevre (2)

Çevre (3)

Çevre

Çevre (1)

DEĞERLER EĞİTİMİ KASIM 2014

Arkadaş İlişkileri

 

Değerler Eğitimi Mayıs – Haziran

 

“Hayır Ağaçları Kesemezsiniz” isimli tiyatro oyununu  izledik.

tiyatroo (5)

tiyatroo

tiyatroo (1)

tiyatroo (2)

tiyatroo (3)

tiyatroo (4)

Birlik, beraberlik ve birbirimize sadakat ile ilgili sınıf içi drama çalışmaları yaptık.

drama (2)

drama (3)

drama

drama (1)

Cam ocağı atölye çalışmasına katıldık. Cam Ocağı’nda bize ilk olarak boncuk yapımı hakkında bilgiler verdiler. Bir cam boncuğun nasıl yapıldığını izledik. Daha sonra camın büyük atölye ve çok sıcak fırınlarda nasıl hazırlandığını izledik. Hepimiz cam parçaları kullanarak çok güzel pano ve tabaklar hazırladık. Çok eğlenceli bir gün geçirdik. Hazırladığımız tabak ve panoları sabırsızlıkla bekliyoruz.

cam ocağı (1)

cam ocağı (2)

cam ocağı (3)

cam ocağı (4)

cam ocağı (5)

cam ocağı (6)

cam ocağı (7)

cam ocağı (8)

cam ocağı (9)

Değerler Eğitimi Mart – Nisan

7 mart 2014 Cuma günü Halis Kurtça Kültür Merkezinde sahnelenen “Yalnız Aslan” isimli tiyatro oyununu izledik. Aynı zamanda oyuna interaktif olarak katılarak hoşça vakit geçirdik.

yalnizaslan (1)

yalnizaslan

yalnizaslan (3)

yalnizaslan (2)

Öğrencilerimiz büyükanne ve büyük babalarını misafir etmenin mutluluğunu yaşadılar. Şarkılar söylediler, oyunlar oynadılar etkinlikler yaptılar. Torunları ile bu mutlu günü paylaşmak için gelen büyükanne ve büyük babalarımıza ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

buyukanne baba (11)

buyukanne baba

buyukanne baba (1)

buyukanne baba (2)

buyukanne baba (3)

buyukanne baba (4) buyukanne baba (5)

buyukanne baba (6)

buyukanne baba (7)

buyukanne baba (8)

buyukanne baba (9)

buyukanne baba (10)

 

Kurtuluş Savaşındaki milli mücadele ruhunu, azim, birlik, beraberlik  ve fedakarlık duygularıyla taçlandıran ve en büyük hamlesini Ankara’da yaparak 23 Nisan 1920 tarihinde cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açan  aziz milletimizin, o dönem yaptığı müthiş  fedakarlıkları bir kez daha gururla hatırladık..

23 nisann (1)

23 nisann (2)

23 nisann (3)

23 nisann

 

Özel Anakent İlkokulu ve Anaokulu olarak başlattığımız 3K (Kıyafet, Kitap, Kırtasiye) Yardım Kampanyamız amacına ulaştı.

Öğrencilerimiz topladıkları kıyafet, kitap ve kırtasiye malzemelerini 04.04.2014 tarihinde Tekirdağ / Mürefte İlkokulu öğrencilerine hediye ettiler.

Mürefte ilkokulu öğrencileriyle sıcak dostluklar kuran öğrencilerimiz, yeni arkadaşlarıyla doyasıya oynadılar ve sınıflarında sohbet ettiler. Kardeş okullarını yerinde görme fırsatı bulup, birlik ,beraberlik ve fedakarlık  kavramlarını içselleştirdiler.

Yüzlerde tebessümün eksik olmadığı, neşe dolu bir gün oldu.

3k kampanya

3k (1)

3k

Değerler Eğitimi Ocak – Şubat

Çeşitli mutfak etkinlikleri gerçekleştirildi. Bu etkinlikte çeşitli görev dağılımları yapıldı. Ve ortak akıl yürütmeler ile görevin tamamlanması sağlandı.

akil gorev (3)

akil gorev

akil gorev (1)

akil gorev (2)

Çocuklar dramatik oyun merkezinde kimi zaman lideri izleme becerilerini geliştirecek özgün roller üstlendiler. Gerektiğinde lider olma ve gerektiğinde lideri izleme becerilerini geliştirdiler.

liderlik

Hedefe ulaşmak için öncelikle bir hedef belirlendi. Çeşitli materyaller ile üç boyutlu bir ürün oluşturma vb  takımlar oluşturularak ürünlerin oluşturulmasına  fırsatlar tanındı. Hem eğlendiler, hem de  planlı hareket etmeyi öğrendiler.

hedef (1)

hedef (2)

hedef

Dayanışma ve paylaşma amacı ile “Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı “ yararına topladığımız oyuncakların teslimi yapıldı.

Öğrenciler Spastik Çocuklar Vakfındaki öğrencileri ziyaret ederek oyuncaklarını paylaştılar ve güzel zaman geçirdiler.

oyuncakkardesliği (2)

oyuncakkardesliği

oyuncakkardesliği (1)

14 Şubat “Dünya Kitap Değiş Tokuş” günün de çocuklar birbirleri ile kitaplarını değiştirerek paylaşma bilincine vardılar.

kitapdegistirme (2)

kitapdegistirme (3)

kitapdegistirme (4)

kitapdegistirme (5)

kitapdegistirme

kitapdegistirme (1)

Değerler Eğitimi Kasım – Aralık

 

Öğrenciler evlerinden yerli yemişler getirdiler ve sofralarını birbirleriyle yardımlaşarak donattılar, “Dayanışma, Tutumluluk ve Paylaşma,”nın tadına vardılar.

Ayrıca okudukları şiirlerle de güne ayrı bir güzellik katarak keyifli dakikalar geçirdiler.

tutum (1)

tutum (2)

tutum

Sınıf içersinde hazırladığız projeleri  birbirimizle yardımlaşarak ortak olarak tamamladık.Yardımlaşmanın önemini kavrarken çalışmaların yardımlaşarak daha kolay tamamlandığını öğrendik.

yardimlaşma (1)

yardimlaşma

 

10 Kasımda Atatürk’e çiçeklerimiz sunarak saygı ile andık.

anma

Şişli Atatürk evini ziyaret ederek Kurtuluş savaşı hakkında konuştuk . Resimleri ve eşyaları inceledik.Kurtuluş Savaşı ve  Atatürk hakkında sohbet ettik.

ataturkevi (1)

ataturkevi (2)

ataturkevi

 

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın  “Oyuncak Kardeşliği Projesine Destek Verdik…

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın  “Oyuncak Kardeşliği” projesine destek vermek amacıyla, öğrencilerimizin yeni veya kullanılabilir durumdaki oyuncaklarını topladık.

Aile büyüklerimizi sınıfımıza davet ederek misafir ettik ve onlarla hoş vakit geçirdik.Aile büyüklerimize saygı konusunda sohbet ettik ve nasıl davranmamız gerektiği konusunda drama çalışmaları yaptık.

aile (1)

aile (2)

aile (3)

aile

Web Tasarım : Web Ajans Net