Anaokulu İngilizce Dil Eğitimi

Anakent Anaokulu’nda İngilizce öğretimi TPR (Total Physical Response ) (Tüm Fiziksel Tepki) ve Task-Based ( Aktivite Tabanlı) metodları esas alınarak verilir ve öğrenciler bu metodlara göre tasarlanan, görsel, işitsel ve yaparak öğrenmeye dayanan oyun ve aktivitelerde yabancı dili iletişim aracı olarak kullanırlar.

Haftada bir gün yapılan çizgi film saatinde, öğrencilerin İngilizce telaffuzları ve görsel işitsel algıları gelişir. Şarkılar, oyunlar ve görsellerle zenginleştirilmiş bir ders sunumu ve aynı zamanda dili lokal anlamda yaşayarak kullanabilme becerisi kazandırma ve geliştirilmesi için kuklalar, vcd, dvd, cd, gerçek objeler, oyunlar, şarkılar, boyama, craft (sanat etkinlikleri) ve flaş kartlar kullanılır.

Anakent Anaokulu’nda İngilizce eğitimi 4 ve 5 yaş gruplarında haftada 10 saat, 3 yaş grubunda haftada 6 saat olarak verilmektedir. İngilizce derslerinde dinleme ve konuşma becerilerinin temelini oluşturarak gelecek yıllardaki yabancı dil eğitimine yönelik bir alt yapı hazırlanır.

Öğrencilerimiz, bir akademik yılın sonunda İngilizce olarak;

Kendilerini tanıtma ve karşılarındaki kişiler hakkında bilgi edinme
Renkleri ve belli sıfatları doğru kullanma
1 – 20 arası sayabilme
Meslekleri ifade etme
Doğa ve aile bireyleri hakkında konuşma
Sınıfını ve oyuncaklarını tanımlama
Giysileri ve vücudunun kısımlarını söyleme
Ulaşım araçlarını adlandırma
Sebze ve meyve isimlerini söyleyebilme
Günler ve hava durumu hakkında konuşabilme
Emir cümleleri kullanabilme yeterliliğini kazanırlar.

Web Tasarım : Web Ajans Net